Кошiце – Словаччина за один день

Ви хочете відкрити Словаччину за один день? Тоді вирушайте в місто Кошице! Всім хто бажає отримати безліч вражень, яскраві фотографії, відчути справжню насолоду від відпочинку і при цьому уникнути далеких переїздів, найкраще підійде екскурсія в це дивовижне європейське місто. Розташоване всього в 100 кілометрах від Ужгорода, Кошице вважається культурною столицею та другим за величиною містом Словаччини. Це місто ідеальне туристичне місто, адже тут все цікаво, гарно і поруч.

Місто Кошице було засноване на початку ХIII століття німецькими колоністами, запрошеними в країну угорським королем. За всю свою бурхливу історію, місто багато разів змінював державну приналежність: Угорське королівство, Австрійська монархія, Австро-Угорська імперія, Чехословацька республіка, Угорщина, ЧССР і нарешті Словаччина. Кожна епоха залишала свій глибокий слід, перетворивши Кошице в підручник архітектури, а точніше яскравий калейдоскоп, де всюди панує краса і гармонія.

Кошице славиться не тільки найбільшою в Словаччині кількістю пам’ятників архітектури, а й своїми кав’ярнями, кухнею і пивними. З власного досвіду, можу сміливо сказати, що в Кошице вкрай складно знайти погану каву або погане пиво. А ще Кошице, це величезна кількість різноманітних музеїв, затишних парків, ресторанчиків, та гіпермаркетів, де можна провести шопінг. Місто цікаве багатьма цікавинками, задовольняючи очікування будь-якої категорії туристів, адже тут є все що захочете.

За звичаєм, перед знайомством з містом, варто струснутися від дороги, випивши в затишній кав’ярні порцію запашної кави. Набравшись сил, ми вирушаємо на Головну вулицю міста. Нас зустрічає грандіозне велич готичного собору Святої Єлизавети, який є ще й найбільшим храмом Словаччини. Собор побудований у формі хреста, його ширина 36м, довжина 60м, а висота найвищої дзвіниці Сізігмунда 59 метрів. Будівництво нового готичного храму велося протягом 130 років, починаючи з 1380 по 1508 рік. Зайшовши в Собор, ви будете вражені красою, величчю оздоблення і досконалістю архітектури.

Унікальні «нескінченні» сходи, грандіозний золочений вівтар, древні фрески і звичайно ж старовинний орган, в супроводі якого проводяться богослужіння. При бажанні, подолавши 160 вузьких старовинних сходин, ви можете піднятися на дзвіницю короля Сізігмунда. Перед вами відкриється захоплююча панорама Кошице, гармонійна центральна площа, помпезний театр, сквери між ними, стара забудова від готики і до модерну початку ХХ сторічча, фонтани і все це з висоти пташиного польоту.

Поруч з Собором Святої Єлизавети знаходиться скромніший, але ще більш давній храм Архангела Михайла, побудований в кінці 14 століття. Ця церква є справжнім зразком середньовічної готики.

Схожа на середньовічну башту, поруч притулилася дзвіниця Святого Урбана, біля якої стоїть п’ятитонний дзвін, зібраний з уламків. Виплавлений в 1557 році, дзвін більш п’ятсот років сповіщав городянам про важливі події, поки не загинув в 1966 році під час пожежі.

Однією з родзинок Кошице вважається парк танцюючих фонтанів, де в такт заспокійливою музики, 750 струменів води виконують чаруючий райдужний танок. Хочете відчути душу міста? Під тінню старих дерев присядьте на одну з численних лавиць і закривши очі послухайте музику в супроводі ритмічного шепоту води. Парк танцюючих фонтанів доповнює пишна будівля оперного театру, що нагадує своєю красою і величчю епоху старої Австро-Угорщини.

Можна багато розповідати про кожну будівлю старого Кошице, Левочскій будинок який є найбільш найстарішої корчмою Кошице, будинок пивовара Баурнебла, міську ратушу, це і багато іншого створюють унікальний ансамбль архітектури, симфонію в камені під назвою Кошіце. Один веселий «будинок жебраки» чого вартий.      

За міською легендою, в місті жив собі жебрак, що мав виключний талант майстерно випрошувати гроші. Досягнувши похилого віку, жебрак таки зміг здивувати все Кошіце, побудувавши собі будинок в центрі міста. Більш того, на вершині фасаду він встановив статую, що зображує вдячного жебрака.

Цю та багато інших цікавих історій ви почуєте в екскурсії цим дивовижним і чарівним містом. Знайомство зі Словаччиною не буде повним, якщо ви не спробуєте словацькі національні страви. Обов’язково спробуйте відмінне місцеве пиво, адже серед родзинок Кошице, особливе місце займають саме міські пивні. У чому, а в пиві кошічане добре знаються, прославивши Словацьке пиво на всю Європу. У нашій екскурсії ви теж по бажанню зможете приєднатися до міської культури.

Завітавши в корчму «Hostinec», що розташована в будівлі найстарішої міської корчми, відомої з 1542 року, ви зможете замовити дегустацію свіжого пива, що вариться безпосередньо на місці. Дегустаційний підніс вміщує шість келишків, які представляють цікаву різноманітність сортів пива. (Ціна 5,50 євро)

Голодним в Кошице залишитися складно. Словацька кухня рясніє розмаїттям, а величезна кількість міських ресторанчиків звуть вас познайомиться з нею. Тут ви зможете спробувати словацькі галушки, м’ясні страви, на вас чекає часниковий і сирний супи, журек, а також фірмовий суп «Здоровий дух», що подається прямо в хлібині.

Знайомлячись з Кошице, не обмежуйтеся тільки Головною вулицею. Обов’язково прогуляйтеся по двориках і бічним вуличкам міста, де зникає метушня і зупиняється час. Цінителям історії, екскурсовод може провести захоплюючу екскурсію в музей середньовічного Кошіце, «Будинок ката Міклуша», де представлене ​​життя минулого. Музей розташовано в приміщенні старої міської брами та двох будинків 13 і 14 століття. (Ціна 3,00 євро)

Дітям тут теж нудьгувати не доведеться, адже передмісті Кошице розташовано найбільший в Словаччині зоопарк. В загалом всі зоопарки чимось подібні, але в Кошицькому, окрім багатьох цікаво представлених звірів, діє цікава атракція – Динопарк. Це місце, як машина часу перенесе вас в епоху динозаврів. Прогулюючись по лісі, ви раптом зустрічаєте бронтозавра, диплодока або тиранозавра. Майстерно виконані в натуральну величину, доісторичні істоти рухаються і видають звуки немов живі.

Перед зоопарком розташована ще одна цікава атракція – траса бобслею, довжиною 800 метрів. Тут кожен охочий може отримати море задоволення. Спеціальний підйомник піднімає вас на висоту 468 метра і починається спуск. Якщо ви жадаєте екстриму, то можна розігнатися до 60 км/год і подарувати собі захоплюючу порцію адреналіну. Але якщо ви не любитель гострих відчуттів, спеціальне гальмівне пристрій може забезпечити повільний спуск і інші приємні емоції. Все у ваших руках.

Цінителі пейзажів отримають свої враження, адже переїжджаючи в зоопарк, перед вами постане велична панорама словацьких Карпат.

Кошице дарує всім бажаючим безліч яскравих вражень і залишаючи гостинне місто, незмінно залишається відчуття «…. ну хоча б ще одну годинку побути».