Таємниці Карпатських глибин

Нас завжди буде захоплювати видима краса природи Карпатських гір, але й в глибинах земних надр теж чекають несподівані і цікаві відкриття. Рухаючись по стародавній гірській дорозі, що в’ється між гір, вздовж бурхливої ​​річки, ми прямуймо в село Верхня Грабівниця.

В дорозі нас чекає цікаве знайомство з мінеральною водою, яка давно стала знаковою продукцією Закарпаття. З давніх часів, люди знали про унікальні властивості природної мінеральної води, а в часи середньовіччя, місцеву воду постачали на стіл угорським королям. Нині, на базі унікальних джерел виникло безліч санаторіїв. Ми всі чули про мінеральні води: Лужанська, Поляна Квасова, Поляна Купель, Драгівська та Свалявська, але що ми знаємо про цей унікальний продукт, який дають нам карпатські надра? У цій екскурсії, ви отримаєте всі відповіді на питання.

В бюветах санаторіїв «Квітка Полонини» та «Сонячне Закарпаття», ми спробуємо справжню мінеральну воду і дізнаємося багато цікавого про її властивості. Навіть саме перебування на території санаторію приємно потішить вас доглянутістю, красою и різними цікавинками. Випивши в затишному кафе філіжанку кави, купивши цікаві сувеніри та продукцію місцевих майстрів, ми вирушаємо далі, досліджувати карпатські надра.

Приїхавши в село Верхня Грабівниця, опиняємося на дуже цікавому об’єкті, а саме величному військовому бункері часів Другої Світової війни, що визнаний найбільшим і найкраще збереженим бункером з собі подібних. Цей об’єкт споруджували угорські військові інженери, в період з 1939 по 1944 роки. І досі він вражає навіть тих, кому тема війни не цікаві.

Спустившись на глибину 60 метрів, ви відкриєте диво інженерії свого часу, приголомшливі підземні комунікації, що простягнулися скрізь скельний моноліт. За історичними джерелами, довжина бункера сягала 1,5 км. Сьогодні для огляду доступні близько 800 м. Ретельно продумані системи забезпечення, довгі тунелі, якість роботи і звичайно ж самі відчуття, гра світла і звуку вражають, залишаючи яскраві спогади. Завдяки своїй унікальності, цей колишній стратегічний вузол оборони став об’єктом уваги тисяч туристів, ставши знаковою родзинкою нашого краю.

Повертаючись, ми відвідаємо ще одну підземної родзинку, а саме Середнянські винні підвали. Багато людей зі старшого покоління, добре пам’ятають наш край по дивовижному вину «Троянда Закарпаття». Завдяки унікальному мікроклімату, Карпатське передгіря здавна вважалося виноробним регіоном, а одним з головних винних регіонів нашого краю стало село Середнє. Саме тут в XV столітті були споруджені масштабні підземні тунелі, які стали з часом винними підвалами. Протяжність підземних споруд спочатку становила близько п’яти кілометрів. Вже за радянської влади, в цих винних підвалах часто бували перші особи держави та високі гості з дружніх країн. У колись елітному залі, вам пропонується взяти участь у винній дегустації, спробувавши одні з кращих закарпатських вин.

Завершити цей хороший і цікавий день також варто гарно і для цього є особливо підходяще місце. Серед Карпатських гір, на місці колишнього курорту часів Австро-Угорщини, розкинувся унікальний дендропарк «Деренівка». На вас чекає знайомство з унікальним комплексом, який неодмінно зачарує своєю красою та досконалістю. Не випадково «Деренівські купелі» заслужено називають мініатюрою Уманського Софіївського парку, що став одним з семи чудес України. Кожна частина парку має свою тематику. Тут немає гучних криків, всюди панує спокій, умиротворення і досконалість.

 Щоб ви не робили, де б ви не були, тут завжди і всюди добре. Гуляючи екзотичними алеями, ви неодмінно отримаєте насолоду від розкішного розарію. Або просто присівши в одну з альтанок і милуючись красою, подаруєте собі хвилини насолоди. Особливо вражає величезна різноманітність екзотичних рослин, що гармонійно вписуються в карпатську природу. Однак, у цій краси є свої архітектори – садівники, які пройшовши стажування в парках Голландії, постійно доглядають і вдосконалюють своє творіння. Знайомство з цим чарівним парком, дарує не тільки найкращі відчуття, а й тисячі дивовижних видів для фото.