Токай та Мішкольц

Яке слово угорської мови, вміщує в себе всю Угорщину? Це слово – Hungarikum, в яке вкладено все багатство і різноманітність угорської культури. Введення цього поняття, стало спробою угорців захистити національну культуру від впливу глобалізації, тобто це все суто угорські продукти. Саме слово походить від англомовного Hungary+Unicum= Hungarikum.

У цій подорожі, яка присвячена угорській культурі, ми будемо відкривати дивовижний світ під назвою Угорщина, знайомлячись культурою, цікавими місцями та знаковою продукцією.

Наше знайомство з країною почнеться в містечку Токай, що стало всесвітньо відомим символом Угорщини,  внесеним до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Токай – місто без пафосної праці, тут немає блиску і помпезності. Це маленьке містечко з охайними будиночками і церквами, що загубилося серед нескінченних виноградників. Самі Токайські вина не потребують реклами, а французький король Людовик IV, колись скуштувавши солодке та ароматне токайське «Ассу», в захопленні вигукнув: «Це король вин і вино королів!!!».

Прогулюючись з екскурсією старими вуличками, де завмер спокій та розсудливість, ми відчуємо атмосферу справжньої провінційної Угорщини. Токай подібний мурашнику, де під тихим маленьким містечком, в кам’яному моноліті простяглися десятки кілометрів винних підвалів. Вдень на вулицях тільки туристи, адже всі жителі працюють або на виноградниках, або у винних підвалах, народжуючи всесвітньовідомі елітні вина. В минулому, на честь цього вина поети писали хвалебні Оди, за це вино воювали королі.

Неможливо побувати в Токаї і не спробувати знаменитий токайський фурмінт, білий мускат, Самородне і всесвітньо відоме «Ассу». Дегустація вина проходить в старому двох-поверховому винному підвалі, де ви спробуєте шість сортів вин, а при бажанні можете придбати «шматочок» Угорщини, у вигляді пляшечки чудового токайського вина.

Після обіду група відправляється в місто Мішкольц, але по дорозі нас чекає зупинка в містечку Серенч. У Серенчі, що означає щасливий, виробляється відомий на всю Угорщину Серенчскій шоколад. При бажанні, в розташованому біля заводу магазині, ви зможете купити цей чудовий шоколад.

По приїзді в Мішкольц, ми вирушаємо в печеру Святого Іштвана, яка вважається найбільшою сталактитової печерою Угорщини. Ще в епоху динозаврів, мільйони років вимиваючи карстову породу, вода почала створення цього підземного дива природи. Серед сталактитів і сталагмітів час зупиняється, а підсвічування яке включають під час екскурсії, створює атмосферу позаземної казки. Навколо повна тиша, яку порушують тільки звуки падаючих крапель води, що продовжують свою роботу, розпочату мільйони років тому. Взимку у цього підземного царства з’являються свої мешканці – кажани, які немов маленькі грушки звисають зі стелі

Познайомившись з царством підземелля, вирушаємо знайомиться з парком Лілофюред, який розташований поруч, в природоохоронному гірському масиві Бюкк. У мальовничих горах, біля берега озера Хаморі, розкинувся дивовижної краси парк «Ліллофюред». Серед цієї казки височить готель «Палота», зведений в романтичному стилі угорських замків, епохи легендарного короля Матяша. Створений за законами гармонії, парк Лілофюред зачаровує, даруючи радість і відчуття умиротворення.

Тут кожна паркова тераса присвячена своїй тематиці, даруючи нові відкриття і мальовничі краєвиди. З кожним кроком відкриваються все нові і нові мальовничі пейзажі. Родзинкою парку став граціозний 20-ти метровий водоспад, який вважається найвищим в Угорщині. Кожен куточок парку, це окрема фото-зона.

Наступна зупинка, це знамениті на всю Європу печерні купальні Мішкольц-Топольцо. До речі, численні термальні басейни вважаються гордістю Угорщини, адже в жодній країні світу немає такої великої кількості теплих купальнею. Печерні термальні купальні використовувалися ще монахами бенедиктинцями в далекому XII столітті. З 1959 року в карстових печерах були відкриті термальні купальні, по радують вас теплою лікувальною водою в будь-який час року.

У парку, розташованому навколо купалень багато розваг, включаючи бобслейную трасу, що дарує всім бажаючим порцію забутого дитячого захвату і адреналіну. У парку можна також повечеряти стравами угорської національної кухні (боб левеш, юшка з коропа і сома, фруктовий суп, різні види приготування риби)

Підчас подорожі ми обов’язково зробимо зупинку в одному з гіпермаркетів, де ви за консультацією та допомогою гіда зможете купити ексклюзивні угорські продукти hungarikum (див. Табл. Нижче).

Hungarikum Алкогльные напитки Unikum «Zwack» – Травяной ликер-бальзам «Уникум» Pálinka/ Палинка — фруктовые бренди из сливы (из Бекеша), абрикосов (из Кечкемета), вишни, персиков, клубники, а также Törkölypálinka – Особый сорт палинки из виноградных выжимок. Tokaji  Аszú – Белое сладкое вино Токайское Асу, производящееся в венгерском винодельческом регионе Токай/ Egri bikavér – сухое красное вино «Бычья кровь» Törley pezsgő/ Игристое вино «Тёрлеи» Fröccs – Фрёч, вино разведенное в разных пропорциях минеральной водой минеральной водой. Szódavíz  – Содовая вода Сладости: Túró Rudi – «Туро Руди» шоколадный батончик с начинкой из сладкого творога, Kürtőskalács – Трансильванский (кручёный) калач Мясные изделия: Libamájas – паштет из гусиной печени специально откормленных гусей Csabai kolbász – сырокопченая крестьянская мясная колбаса со специями «Чабаи» Gyulai kolbász – сырокопченая крестьянская мясная колбаса со специями «Дюлаи» Herz Classic Téliszalámi – rлассический сорт салями «Херц» Pick Téliszalámi – cалями «Pick». это сегедская «зимние салями», покрытые тонким слоем белой плесени Debreceni Páros kolbász – rолбаса сорта «Дебрецени» Debreceni virsli – копченные свинно-говяжии дебреценские сосиски со специями. Специи: Piros Arany és Erős Pista/ Консервированная свежемолотая сладкая или острая паприка Kalocsai es Szegedi fűszerpaprika – Молотая паприка из Калочи и Сегеда