Угорський присмак Закарпаття

Берегівський район вміє здивувати навіть бувалих туристів, адже тут переважно проживають етнічні угорці, наповнюючи край особливим шармом та колоритом. Тих, хто зважився відкривати цей край, зустрінуть акуратні сільські подвір’я в обрамлені квітів, смачна етнічна кухня, відмінне вино. А ще, Берегівський район славиться своїми термальними басейнами.

Нас чекає знайомство зі столицею закарпатських угорців, затишним містечком Берегово (Beregszáz). Подорожуючи угорськими селами, ми відкриємо багато нового та цікавого про життя цього народу, їхні традиції, пісні, красиві звичаї, що до сих пір збереглася в побуті. Наприклад, ніч з 30 квітня на 1 травня, вважається найромантичнішою подією року і називають її – «Ніч кохання». Під покровом темряви, на паркан будинку де проживає кохана дівчина, хлопці потайки прив’язують дерево берези що прикрашене стрічками. Чим більше на дереві стрічок, тім більше любов, що для дівчини вважається предметом особливої гордості. Але у цього свята є і зворотня сторона))), про якову вам розповість екскурсовод.

Потрапивши в Берегово, ми з екскурсією прогуляємося головною вулицею міста. Нас зустріне величний будинок королівського суду, реформатська церква, де замість звичного хреста, височіє Віфлеємська зірка, перейдемо по одному з найстаріших мостів України, виконаного за італійською технологією. Заслуговують на увагу ресторан «Золота пава», що був колись міським казино і старовинна готична церква. Жителі міста шанують і бережуть пам’ять про славне минуле, встановлюючи цікаві та інтерактивні пам’ятники. Це і величний князь Ференц Ракоці і захоплений красою міста поет Шандор Петефі та задумлива Шарлотта Федак, яка ставши відомою європейською співачкою, ніколи не забувала про своє улюблене місто Берегово.

Дегустація вин. Насолодившись прогулянкою, ми вирушаємо на дегустацію вина. Цей край, розташований в унікальному природному місці, що сприяло виноробству і з давніх-давен Берегово славився своїм вином. До сих пір, місцеві винороби дбайливо зберігають традиції своїх предків, передаючи із покоління в покоління свою майстерність. У цьому виноробному підвалі, ви візьмете участь в захоплюючій дегустації вин місцевих виробників. Майстри поділяться своїми секретами і навчать як правильно споживати цей дивовижний напій. При бажанні, ви зможете відвезти додому шматочок сонячного Закарпаття у вигляді придбаної пляшки хорошого вина.

 Обід. Одне із затишних закладів міста Берегово, подарує вам справжнє свято шлунка. Угорська кухня, яка вважається однією з кращих в Європі, вміє здивувати. Бограч, боб-левеш, голасле, чеселет, торгоньо, лоції печене ці назви страв угорської національної кухні стануть для вас яскравим відкриттям палітри смаку.

Термальні купальні «Косино». А тепер саме час відпочити і приємно розважитися, подарувавши собі нові задоволення.  В термальних купальнях «Косино», на вас чекають одні з найяскравіших вражень від перебування на Закарпатті.

Дунайська рівнина відома на всю Європу великою кількістю теплих лікувальних джерел, що виходять із надр землі. Температура природної термальної води вище 38 градусів, завдяки чому «Косино» працює цілий рік. Потрапивши в термальний комплекс, ви потрапляєте в світ позитиву, де вас оточує краса, розкіш і приємний комфорт. Для вашого ідеального відпочинку надані шикарні термальні лікувальні басейни, вісім видів саун, чотири оригінальні басейни-джакузі з різнокольоровою водою (кавовий, винний, самогонний і шампанське), басейн з водними каруселями і ще багато чого цікавого, яскравого і не забутнього.

Купання в термальних басейнах «Косино», неодмінно стає одним з найяскравіших вражень від перебування на Закарпатті, але при бажанні, можливий і більш бюджетний варіант в термальних басейнах «Жайворонок», розташованих безпосередньо в Берегово.

 Бонус-шопінг;) Повертаючись з екскурсії ми обов’язково відвідаємо дуже цікавий магазин, де ви за бажанням зможете купити продукти харчування, привезені з Угорщини. Токайські і Єгерські вина, ароматна фруктова Палінка 36%, червоний перець «Паприка», приправи, марципани і безліч солодощів та інших ласощів.

 Ця екскурсія неодмінно подарує вам нові відкриття, яскраві враження і незабутній відпочинок.