Вперед та в височінь. На зустріч горам по річці Уж. Відкриваємо не відоме.

Пропонуємо мандри маловідомими туристичними маршрутами, відкривши для себе те, чим інші через незнання нехтують. Як назва міста Ужгород і Ужанської долини, походять від гірської річки Уж. Століттями, протікаючи між карпатських схилів, ця ріка приваблювала людей, даючи все необхідне. З давніх часів, мешкаючи в важкодоступних  Карпатах, горяни лемки, долиняни і бойки досі зберігають спадщину своїх предків.

Біля підніжжя стародавнього Невицького замку, ми познайомимося з рікою Уж  і почнемо її дослідження. В селі Зарічево ми зможемо спостерігати кам’яні річкові пороги. Бурхливі води гірської річки, що вирують серед кам’яних брил, видовищно та вражаюче передадуть вам справжній дух стихії.

Цікавий факт. Наша подорож буде постійно проходити поруч біля державного кордону зі сусідньою Словаччиною.

Наступне село Сіль славиться не тільки своїми мінеральними джерелами, але й старовинною дерев’яною церквою, побудованою в 1703 році. Ця церква є яскравим прикладом традицій корінних жителів карпатських гір, русинів – лемків. Тут ви також почуєте історію Княгинського метеориту, що в 1866 році впав на околицях села. Явище було на стільки унікальним, що в ці місця, з однією з наукових експедицій, приїжджав відомий французький вчений, письменник і фантаст Жюль Верн.У селі Кострино розташована цікава дерев’яна церква, що була споруджена в 1645 році і присвячена Покрова Пресвятої Богородиці. Це вже яскравий приклад бойківської дерев’яної архітектури, в старовинних стінах якої ми проведемо цікаву екскурсію. Храм має чудову ауру, в його проникнутих запахом ладану стінах, серед старих образів, всі бажаючі можуть звернутися до Бога.

Мальовниче село Жорнава, колись називали карпатським Барбизон, де художники минулого любили збиратися і малювати красу природи. Тут ми подаруємо собі приємну прогулянку мальовничими карпатськими стежками що плутають серед справжнього букового лісу. Природу вдалося зберегти в недоторканому стані, завдяки тому, що ці території входять складу Ужанського національного парку. Серед лісу де не де розкидані старі угорські військові укріплення, що лишилися з часів Другої Світової війни, вражаючи якістю та інженерної думкою. Видовбані в скелях траншеї, уламки залишків бункерів, на віки злилися з чарівною природою Карпат, ставши її частиною.

Чи знаєте ви, що самі найдавніші дуби на території України, проживають в сусідньому гірському селі Стужиця. Це – «Дідо дуб» і «дуб Чемпіон», яким відповідно 1100 і 1300 років. Дерева стали загадкою природи, адже теоретично дуби в цих умовах високогір’я, проростати не можуть, але вони є.

Село Ужок нас вразить старими залізничними магістралями, 13 джерелами мінеральної води і унікальною бойківської дерев’яною церквою, збулованою в 1721 році. Храм, присвячений Святому Архангелу Михайлу, внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це церковна споруда, що прийшла до нас з глибини віків, вважається класикою унікального карпатського бойківського стилю, не маючого аналогів в світі.

У комплексі відпочинку «Ужанські купелі», на вас чекає смачний обід, а при бажанні, ви ще й зможете і попаритися в справжніх гарячих мінеральних чанах.

Вас чекає підкорення однієї з вершин карпатського вододільного хребта – Ужоцького перевалу. Перевал розташований на висоті 889 метрів над рівнем моря, саме з його схилів стікають струмочки Уж та Ужок, з яких і бере свій початок сама річка Уж. Піднімаючись по гірському серпантину, ми обов’язково зробимо зупинку, щоб помилуватися захоплюючими безмежними горами. У 50 метрах від нас вже починається територія сусідньої Польщі.

Перетнувши перевал, ми переїжджаємо в село Сянки, яке знаходиться у Львівській області. Тут ми пересядемо в вагон електропоїзда, щоб проїхатися по самій мальовничій гірській магістралі України. Це чудо інженерії було збудовано в епоху Австро-Угорщини і до сих пір дивує своєю довговічністю та інженерною досконалістю. Будівництво цих вражаючих споруд, тривало близько десяти років (єдиний сучасний Бескидський тунель, будували за допомогою сучасної техніки 20 років). Прорізаючи гори крізь сім тунелів, перетинаючи ліси  височезними мостами віадуками, ви насолодитеся захоплюючими видами високих Карпат.

Також ви почуєте багато цікавого про культуру русинів лемків, бойків і волинян. Багато місцевих жителів ще проживають в старих дерев’яних будинках, зберігають старі вірування і спілкуються на не звичній мові. Вам відкриється їх історія, побут, національний колорит і родзинки сучасного побуту. А чи знаєте ви, що найвідоміший художник сучасності Енді Уорхол був карпатським русином – лемком?

У цей день вас очікують не забутні враження і цікаві відкриття !!!