Вражаюча Трансільванія за два дні

Трансильванія день перший

               Ми починаємо знайомство з Румунію, в місті Турда, де знаходиться унікальна соляна шахта. Цей цікавий об’єкт внесено в ТОП 25 самих незвичайних місць планети, а авторитетне видання “Business Insider” визнало Турдську шахту, найкрасивішою підземної пам’яткою в світі.

               Знайомство з шахтою, нагадує подорож в паралельний світ або покинуту інопланетну космічну станцію. Вражають нескінченна глибина і висота, гра світла і кольору, сталактити що нависають з висоти, позаземні візерунки в моноліті солі і звичайно ж звуки.

На самому дні шахти знаходиться озеро, де серед дивовижної краси, що утворилася мільйони років тому, ви по іншому побачите та відчуєте світ. Втрачається почуття реальності, всі звуки багаторазово відбиваючись від стін та водної поверхні зачаровують, виносячи нас за межі свідомості. Відвідування цього цікавого і по істині унікального місця, нікого не залишає байдужим.

        Завершуючи екскурсію, ми пройдемо тунелями, що вирубані в товщі солі до музею. На прикладі збережених артефактів і сучасних макетів, ви дізнаєтеся багато нового і цікавого про небезпечну, але дуже почесну і стародавню професію солекопа.

               Наступним нашим знайомством буде місто Сігішоара, що увійшло до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Потужні фортечні мури і башти, пофарбовані в неймовірну гаму кольорів старовинні будиночки, маленькі затишні дворики за масивними воротами і звичайно ж вузенькі заплутані вулички. Все це прийшло в наші часи із далекого середньовіччя. Відповідно до реєстру ЮНЕСКО, на сьогодні в Сігішоарі збереглося 164 старовинних будинків, які надають місту особливого шарму. На сивих вуличках ніби завмерла вічність, а про існування часу, нагадує лише дзвін старовинного годинника, що на головній міській вежі.

               Окрім багатьох цікавих пам’яток історії, Сігішоара особливо відоме будинком, де колись народився знаменитий Влад Цепеш, який надихнув на створення образу Графа Дракули. Візитівкою та однією з головних визначних пам’яток міста, вважається велична «Годинникова вежа», архітектура якої говорить про колишню славу Сігешоари, яке в минулому назвали Шессбург або Шегешвар.

               Свою назву вежа отримала від встановленого старовинного годинника. Місто варто відвідати вже заради того, щоб побачити це диво інженерної думки та людської уяви. На двох метровому циферблаті, окрім звичного часу, кожен день представляється спектакль алегорій, актори якого показують час доби, дні тижня і ще багато чого цікавого. Знайомлячись з вежею, всі бажаючі можуть піднятися на балконну галерею, звідки відкриваються захоплюючі пейзажі справжньою Трансільванії.

               Прощаючись з чарівною Сігішоара, ми вирушаємо в місто Брашов, яке ще називають Трансільванським Зальцбургом. У славні часи минулого, Брашов носив назву Кронштадт і був одним з найважливіших міст Трансільванії. Під час екскурсії, цікава архітектура розповість нам про колишнє багатство і велич міста.

               Найбільш знаковими пам’ятками Брашова, є міська ратуша XVст., що розташована в центрі старовинної міської площі. На фасаді ратуші встановлено давнє зображення міського герба, значення якого нам належить розгадати. Одним із символів Брашова вважається «Чорна церква», яка є найбільшим храмом південно-східної Європи. На дзвіниці церкви встановлено найбільший дзвін Румунії, вагою понад шість тон. Підчас екскурсії, ви дізнаєтеся таємницю назви церкви та її стін.

               В ХIV столітті місто було оточене потужними фортечними мурами, які добре збереглися до наших днів і стали визначною пам’яткою. Прогулюючись по середньовічних вуличках Брашова, ви не помітно відчуєте славну епоху трансільванських князів.

               Одним з цікавих пам’яток архітектури є Грецька православна церква Святої Трійці, яку спорудила громада грецьких купців. Варто побачити і найдавніший храм міста – церква Святого Варфоломія, зведену орденом Тевтонських лицарів. Вразить вас і Римо-Католицький Собор Петра і Павла, споруджений в стилі віденського бароко, завдяки фінансової допомоги імператриці Марії Терезії.

               Знайомство з Брашовом буде не повним, якщо ви не прогуляєтеся по самій вузькій і короткій вулиці Румунії. Це місце здивує креативом і незвичністю, до того ж, тут ви зможете залишити настінний автограф, увічнивши своє ім’я в далекій Румунії.

               Відвідуючи місто, туристам треба пам’ятати, що промовляючи назву міста Брашов, треба робити наголос на букву О, інакше місцеві жителі дуже ображаються))).

               Познайомившись з містом, ми відправимося на відпочинок до одного з готелів, де наберемося сил для відкриттів ноаого дня.

Трансільванія – день ДРУГИЙ.

        Наступного дня, ми вирушаємо в перлину Карпат – палац Пелеш. Без відвідування цього дива архітектури, ваше знайомство з Румунією буде не повним.

               Першим румунським королем став Карл Перший, запрошений керувати Румунією з далекої Німеччини. Увійшовши в історію як талановитий правитель, король залишив після себе унікальну резиденцію, яку нині по праву вважають не тільки найбільш вражаючим палацом Румунії, а й одним з найкрасивіших в Європі.

               Споруджений в кінці 19 століття, Пелеш став дивом інженерії, де були втілені найпередовіші винаходи людства. Палац являє собою унікальне поєднання різноманіття європейської архітектури, з домінуючим німецьким Відродженням.

Гармонійно спланований парк, зовнішній і внутрішній двори, романтичні тераси, витончені статуї, елегантний настінний розпис та досконала різьба по дереву, все це ідеально доповнюють величний, гордий і одночасно казковий вигляд палацу. Знайомлячись із королівськими палатами, гості ще більше вражаються побаченим. Тут немає кричущого багатства, усюди панує велич, краса і гармонія, при цьому відчувається тепло дому. Тут можна як помпезно зустріти високих гостей, як і відпочити в домашньому затишку.

               Сотні кращих майстрів з Європи і Азії, створювали цей шедевр де кожна кімната представляє окрему тематику. Італійський та німецький ренесанс, французький рококо, бароко, турецький і мавританський стилі. Приймальний кабінет, театр і кінозал, їдальня, бібліотека, спальня і зал засідань, палати для нарад і прийомів … всього 160 приміщень. Вітражі, гобелени, витончена різьба по дереву, антикварні меблі … Особливе враження справляє зброярська палата, де з усіх куточків світу представлені унікальні зразки зброї.

               У палаці не почуєш гаміру та криків туристів, всі відвідувачі виходять однаково приголомшені побаченою красою і гармонією.

               Побувавши в Синаї, ми відвідаємо місцевий православний монастир, який вважається місцевої історичною пам’яткою. В монастирі особливий інтерес викликають стародавні фрески, якими розписані не тільки внутрішня частина храму, але й зовнішні стіни.

               Наступним пунктом нашої екскурсії буде місце, що у багатьох асоціюється з усією Румунією, а саме, легендарний замок Бран, який ще називають замком Графа Дракули. Замок Дракули це безсумнівно найвідоміше місце Румунії, яке прагне відвідати кожен турист. Ми теж не будемо винятком і в цих древніх стінах дійдемо до істини, дізнавшись, хто ж такий легендарний Дракула?

               Але навіть облишивши містику, ви будете вражені величним замком, стіни якого гордо височіють на крутій скелі. Замок Бран знаходиться у відмінному стані. Акуратний внутрішній двір з криницею, обладнаний підземний хід, галереї, вузькі коридори і затишні кімнатки, передають справжній дух середньовіччя. Перед вами досконалий зразок готичного лицарського замку, що вражає своєю архітектурою, красою і загадковою містикою. Мабуть не випадково, члени Товариства Мисливців за привидами, стверджують що в стінах замку присутня дивна енергетика.

               Особливо цікавим для туристів буде ринок, що розташувався біля підніжжя замку. Тут всі бажаючі зможуть купити ексклюзивні румунські товари. Це, виготовлені місцевими майстринями натуральні вовняні вироби, знаменита трансільванська солодка випічка Кюртйошколач (угор. Kürtőskalács) і звичайно ж величезна різноманітність сирів. Подорожуючи Румунією, я багато чув, але тільки тут знайшов, знаменитий овечий сир в ялиновій корі. Зберігаючись в обгортці зі свіжої ялинової кори, сир набирається аромату і надзвичайного смаку. Хто розчарувався тим, що не зустрів вампірів, раджу випити місцевої самогонки «цуйки», або «палінки», закусити часником і відвідати лабіринт жахів, що знаходиться поруч, забезпечивши себе адреналіном.

               Прямуючи до наступної пам’ятки, ми зупинимося біля церкви-фортеці Крістіан, яка є унікальним зразком трансільванської оборонної архітектури. Проїжджаючи повз стін величної фортеці Ришнов, розташованої серед мальовничих карпатських гір, ми обов’язково зупинимося на фото.

               Завершимо наше знайомство з Трансільванією, в стародавньому місті Сібіу, яке колись називалося – Германштадт. Це місто вважалося одним з найважливіших релігійних і адміністративних центрів трансільванських німців.

               Сібіу, це історія в камені і не випадково в 2007 році, місто було обрано культурною столицею Європи. Старовинна німецька архітектура, немов іграшкові будинки, таємничі дворики, заплутані вузькі вулички – все це переносить вас в епоху гордого Германштадта. Однією з візитівок Сібіу вважаються  будинки з «очами», де горищні вікна дахів, нагадуючи своєю формою очі, постійно стежать за вами.

               Серед будівель, можна виділити резиденцію губернатора Трансільванії, Вежу Рад, стару ратушу. Особливістю місцевої архітектури, стали арочні лоджії, де в минулому розташовувалися майстерні і продавалися товари. Більшість будівель площі відносять до XIV – XVI століть. Одною з найбільш представницьких будівель, вважається Будинок Люксембург, де зараз розташовується консульство Люксембургу. Наекскурсії ви дізнаєтеся, навіщо Люксембургу знадобилося відкривати консульство в Сібіу.

               Не залишимо без уваги і цікаву пам’ятку – «Міст брехунів», який свого часу став дивом інженерії. Цей міст навчить вас, як правильно орієнтуватися в Сібіу і звичайно ж, ви дізнаєтеся міські перекази, що пояснюють таку дивну назву.

               Прогулюючись вуличками Сібіу, ми познайомимося з середньовічними вежами, які залишилися від колись найукріпленішого міста Трансільванії, яке захищало чотири лінії оборони. Однією з самих визначних містких пам’яток, що частіше всього зображують на сувенірах, є Євангельська церква, що була збудована в 14 столітті. Струнку готичну архітектуру вінчає шпиль дзвіниці, що злітає в небо. Сібіу, це дивовижне місто, де в кожному куточку відчувається дух трансільванського середньовіччя. Пам’ять про відвідування цього чарівного міста, залишиться з вами на завжди.

               Крім уже згаданого, в цій екскурсії ви дізнаєтеся багато цікавого про природу, історію і традиції Румунії, по дорозі познайомимося з унікальними церквами, перетвореними в справжні замки, проїдемо повз Транс-Фогорашского шосе, що вважається одною з найкрасивіших гірських магістралей. Трансільванія вміє здивувати навіть бувалих туристів. Не вірите? Спробуйте !!!