Виноградово, те – що неодмінно вразить!

Закарпаття вміє здивувати. Проїхавши через п’ять районів, та познайомившись з їх колоритом, ми опинимося в місті Виноградово, яке до речі за середньорічною температурою вважається найтеплішим містом України. Щоб урізноманітнити дорогу, ми зробимо зупинку в незвичайному дендропарку, де серед карпатського букового лісу, вченими-біологами були висаджені унікальні як для наших широт рослини. Навіть байдужі до природи будуть здивовані красою, різноманіттям та цікавими відкриттями, адже кожне дерево про яке вам розповість екскурсовод, це цілий безмежний світ природи.

 Зупинившись в одному затишному придорожньому кафе, бажаючі зможуть порадувати себе екзотичної родзинкою, а саме «кавою по закарпатські». Закарпатці ще з давніх часів любили «кавілювати», і любов до кави міцно увійшла в повсякденність. Цікавий факт, що навіть за часів тотального дефіциту СРСР, закарпатці продовжували пити міцну чорну каву на зразок «еспрессо», тоді як «столиця українського кави місто Львів» традиційно пила лише розчинну каву «Галка». У цьому закладі досі вміють приготувати чорну каву за особливим старим рецептом, який в ті часи називали «кава по закарпатські». Не звично і смачно.

Проїжджаючи селами Закарпаття, ми познайомимося із місцевою родзинкою – Зарічево, яке ще називають поліетиленовою долиною. На величезних просторах розкинулися тисячі теплиць, де вирощують першу на території України капусту і останній врожай перцю. Зарічево вважається дуже багатим, але за цим стоїть особиста підприємливість та чесна праця селян. В селі ритм життя також відрізняється від звичного для нас. Ви ніде не побачите телевізійних антен, більшість селян дуже релігійні, а родини традиційно багатодітні.

 Потрапивши в Виноградово, саме час відвідати мальовничі руїни Виноградівського замку «Канків». Тут, серед карпатської краси в 70-х роках знімався кінофільм «Табір іде в небо», що став шедевром радянського кінематографа. З замкової гори відкривається величний вид на околиці та Дунайську рівнину.

 Екскурсія в м.Виноградово. Прогулянка по головній вулиці древнього міста Виноградово подарує провінційне умиротворення. Католицькі та Реформатської храми, веселий фонтан Сільвіка, динамічна статуя винороба до якого ви зможете долучиться. Це і багато іншого, подарують вам позитив та хороші враження про це затишне містечко. До речі, тут ви можете побачити колоритних ром-циган келдерарі, які до сих пір ходять в дуже яскравих національних нарядах. Це не випадково, адже поруч знаходиться село Підвиноградів. Заїжджати ми звичайно ж туди не будемо))), але побачити вдалечині, помпезно-дивнуваті ромські будинки, пофарбовані всіма яскравими кольорами веселки, буде цікаво.

 Однією з родзинок Закарпаття звичайно ж вважається буйволячі ферма. Звідки в цих регіонах взялися азіатські буйволи? Це одна із загадок історії, але у вас є шанс, познайомиться з цими дивовижними і розумними тваринами, інтелект яких прирівнюють до собачого. Крім знайомства з фермою, ви візьмете участь в дегустації екзотичної продукції, спробувавши справжнє буйволяче молоко, масло, сири, включаючи і знамениту моцарелу, при бажанні пограєтеся з маленькими буйволятками. Ця гостинна ферма незмінно залишає самі позитивні враження.

Далі ми прямуємо в угорське село Четфалва (Csetfalva), що розташувалося в 200 метрах від державного кордону з Угорщиною. Тут ми близько познайомимося з древньою Реформатською церквою IV сторіччя, внутрішність якої розмальована яскравими старовинними розписами в яких зашифровані певні послання. Поруч, нагадуючи готичні мотиви, розташована унікальна дерев’яна дзвіниця, яка була побудована без жодного металічного цвяха. Висота дзвіниці 32 метра, що робить її найвищою дерев’яною спорудою України. Багато людей давно стали байдужими до релігії, але повірте, угорські реформатські храми змусять вас подивитися на життя по іншому.

 Село Бене (Bene), славиться своїми величезними персиковими садами, через що отримало назву – село персиків. І це не випадково, адже завдяки відмінному клімату, тут у величезній кількості вистигають ці надзвичайно солодкі фрукти. В селі Бене також розташована не звичайна церква-фортеця, що зачаровує своєю стрункою та граціозною архітектурою. Не дивлячись на красу, в минулі часи селяни тут не тільки молилися, а й могли захиститися від раптового нападу ворогі

В околицях села Мужієво знаходиться промислове родовище, яке є єдиним місцем в Україні, де видобувають золото. У нашій подорожі, на вас чекає дуже багато цікавого і не звичайного, завдяки чому ви по іншому поглянете на цей благословенний край. Ласкаво запрошуємо відкрити унікальний куточок Закарпаття!