Лумшорські чани. Невицький замок і дегустація русинської кухні

Ви бажаєте відчути справжній карпатський драйв, отримати насолоду від спілкування з природою, відчути історію та спробувати унікальну кухню? Тоді вирушаємо в гірське село Лумшори. По дорозі нас чекає знайомство з Невицьким замком, стіни якого століттями височіють над околишніми горами. Замок і досі вражаючий своєю архітектурною довершеністю, в минулому охороняв важливу торговельну дорогу, що проходила крізь гори. Не зважаючи на те, що замок вже покинутий більше 400 років, добре збережені мури дають повне уявлення про середньовічні фортеці. Є у замку і свій легендарний привид, про якого ви дізнаєтеся багато цікавого.

Ті, хто байдужі до історії і містки, будуть приємно здивовані мальовничими гірськими пейзажами, адже не випадково Невицький замок вважається самим фотогенічним серед замків Закарпаття.

Містечко Перечин подарує цікаву екскурсію, де ви познайомитеся з маленьким жабеням і дізнаєтеся хто такі «жаблярі» та відвідаєте старий дуб, поруч з яким живе справжня зубна фея. Заглянувши в віконечко, дізнаєтеся де вона ховає взяті в діточок на обмін зубики. А ще, у єдиного в Україні пам’ятника листоноші, дізнаєтеся захоплюючу історію життя Теодора Фекети, що став найвідомішою людиною свого краю.

Перечин вас приємно здивує ще однією цікавою родзинкою, а саме відвідання та дегустація крафтової сироварні «Перечинська мануфактура», де справжній фанат своєї справи відкриє безмежний світ сиру. Ви дізнаєтеся, як народжується цей здавалося б банальний продукт, а щира захопленість головного сировара, непомітно закохає вас в цей дарунок природи. Дегустація дасть можливість спробувати великий асортимент сирів, зроблених як за старими, так і за новими, винайденим рецептами, даруючи дивовижне різноманіття смаків.

По гірській дорозі, прямуючи серед мальовничих карпатських пейзажів, ми потрапляємо до маленького гірсько села Лумшори, в околицях якого розташувалися цілющі чани.Лумшорський чани по праву вважаються однією з родзинок Закарпаття. Вже в хроніках 1699 року, повідомлялося про цілющу Лумшорський воду, приписуючи їй чудодійні властивості. Тут ми на собі відчуємо неповторну енергетику Карпат.

 Але насамперед, для того щоб повністю відійти від буденної метушні, ми почнемо з прогулянки до водоспаду. Насолоджуючись природою, прогулюючись комфортною і мальовничою лісовою дорогою, ми опиняємося перед чарівним дивом природи, що наповнює тишу карпатського лісу гуркотом води. Ну а далі в чани !!!

Лумшорський чани, це – лікувальний ефект і не забутні враження. Чани безпосередньо розташовані в комфортних і закритих від стороннього ока колибах, під величними старими буками. Навколо спокій і тишу лісу порушує тільки гуркіт лісового струмка. Уявіть собі, ви сидите в чані, що наповнений лікувальної гарячою водою, а під вами постійно горить багаття. Відчувши температуру, ви занурюєтеся в прохолодний вируючий гірський потік. Море вражень, адреналін і позитив зашалюють!!!

Ну а ті, хто не бажають купатися, можуть подарувати собі невеличку прогулянку, милуючись красою карпатського лісу або в колоритній колибі що розташована поруч попити смачний чай зі справжніх гірських трав.

До відома, поруч з чанами починається стежка, що веде на один з наймальовничіших гірських масивів Закарпаття – Полонину руну, висотою 1486м. Запишіть підкорення цього рубежу в список перемог майбутнього, адже до вершини пішки йти понад дві години шляху))).

Розслабившись в чанах, ми вирушаємо на знайомство з етнічної кухнею карпатських горян, тобто на ОБІД. Століттями, проживаючи в дружбі і злагоді, серед народів Карпат невпинно проходив культурний обмін, який подарував феномен закарпатської кухні. Страпачки, пудбивана пасоля, пікниці, гливи, гурка, шовдарь і звичайно-ж палінка (самогонка) від діда Мишка, подарують не тільки різноманітність смаку, але і дадуть цікаві знання і уявлення про закарпатську народну кухню.

Повертаючись до Ужгорода, за вашим бажанням ми заїдемо в магазин «Тиса». Одні з кращих коньяків України – Тиса, Ужгород та Закарпатський, стали гідною візитною карткою нашого краю. В магазині ужгородського коньячного заводу «Тиса», ви гарантовано купите оригінальні коньяки та інші цікаві бренди нашого краю, наприклад надзвичайно смачні цукерки «Чорнослив в шоколаді», які наші заробітчани контрабандою возять до Італіїта Іспаніі))).           

 За визнанням багатьох бувалих туристів, ця екскурсія одна з найяскравіших, комфортних і позитивних. Не вірите? Спробуйте!