Загадки карпатських замків

Одними з найбільш яскравих пам’яток Закарпаття визнано вважаються старовинні замки та палаци. Ми пропонуємо Вам екскурсію, присвячену саме цій цікавій темі. Одним з найвідоміших замків нашого краю визнано вважається «Паланок», саме його ви бачите з вікна вагона поїзда, що прибуває до Закарпаття.

Екскурсія по замку «Паланок». Ось вже понад 1000 років, на стику Карпатських гір та Дунайської рівнини височіє могутне укріплення, яке за всю свою довгу історію жодного разу так і не була підкорена. Охороняючи важливий торгівельний шлях через Верецький перевал, замок постійно вдосконалювався. На замковій горі, висотою 68 метрів, розташувалися чотири яруси укріплень, перетворюючи замок в міцну цитадель. Навіть зараз «Паланок» незмінно вражає відвідувачів своєю могутністю та величчю.

Побувавши в Закарпатті, треба обов’язково відвідати це місце, що вражаюче не тільки своєю архітектурою, але й історією життя Трансільванських правителів. Нікого не залишить байдужим героїчна оборона мукачівської фортеці княгинею Ілоною Зріньї, яка майже три роки захищала замок від австрійської армії. З бастіонів замку відкриваються чарівні гірські краєвиди Карпат.

Екскурсія по місту Мукачево. Опинившись в Мукачево, ми подаруємо собі екскурсійну прогулянку головною вулицею міста. Нас чекає знайомство з колекцією мукачівських гусей, Австро-Угорською архітектурою, міською ратушею, церквою Святого Мартіна і звичайно ж з пам’ятником покровителю Мукачева – Святому Мартину, який розповість про свої секрети.

Пообідавши в одному із затишних закладів міста Мукачево, ми вирушаємо досліджувати замок – «Сент Міклош», який ще називають Чинадіївським замком.

Екскурсія в Чинадієвському замку «Сент Міклош». У 12 кілометрах від Мукачево, розташувався овіяний легендами Чинадіївський замок. Побудований в 14 сторіччі, замок брав участь у багатьох бурхливих подіях свого часу. Історія склалася так, що в 90-х роках минулого сторіччя замок прийшов в занепад і почав стрімко руйнуватися. Однак, завдяки місцевому ентузіасту Йосипу Бартошу, що взяв замок в оренду, Сент Міклош був врятований. Сьогодні Чинадіївський замок став справжньою родзинкою Закарпаття.

Кімнати замку відновлені й обладнані старовинними меблями, зброєю, цікавими артефактами. Під час екскурсії, на чекає прогулянка справжнім потаємним ходом, відкриються двері старовинних палат. А ще, вам розкажуть про забуті історії життя Ілони Зріні, про те як вона вміла любити і воювати. Цей замок вигідно відрізняється від академічних звичних музеїв, адже у всіх експозиціях відчувається любов до своєї історії і увага до відвідувачів.

Екскурсія по замку Шенборнів.

Завершуючи нашу екскурсію, ми прямуємо в глибину Карпатських гір, досліджувати замок Шенборнів. Колись, це був один з найрозкішніших мисливських палаців на теренах Австро-Угорської імперії. Власниками замку були одні з найвідоміших і найбагатших дворянських родів Австрії – графи Шенборни.

Будучи візитівкою знаменитих Шенборнів, замок вражав гостей своєю красою та вишуканістю. Розташований серед мальовничих карпатських гір і створений кращими архітекторами Європи, палац став справжнім шедевром архітектури.

Ще й сьогодні в замкових палатах збереглися рештки колишньої величі, а завдяки красі і неординарності, тут знімалося безліч кінофільмів, таких як: «Карпатське золото», «17 мгновений весны», «Война и мир», «Снігова королева» і т.п . Особливе місце займає замковий парк з безліччю екзотичних рослин. Зайшовши всередину букового лісу, ми обов’язково побуваємо у джерела краси, вода якого дарує здоров’я і вроду.

Не вірите? Переконайтеся самі! Як бонус, на території парку працює туристичний ринок, де ви при бажанні купите не тільки сувеніри, але і товари «закарпатської контрабанди». Звідки і чому контрабанда? Підприємливі закарпатці, користуючись близькістю кордону, везуть з Європи цікаві товари, солодощі і всякі ласощі, причому за низькими цінами.